Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
piątek, 23 października 2020
imieniny Teodora i Seweryna
Plan zajęć      Mapa strony      Kontakt
Strona główna AKTUALNOŚCI Centrum Energetyki Odnawialnej będzie prezentowane w Brukseli
AKTUALNOŚCI
CENTRUM ENERGETYKI ODNAWIALNEJ BĘDZIE PREZENTOWANE W ...
CENTRUM ENERGETYKI ODNAWIALNEJ BĘDZIE PREZENTOWANE W BRUKSELI
Centrum Energetyki Odnawialnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie to jedyna lubuska inwestycja, która w październiku będzie prezentowana w Brukseli podczas Open Days 2011 – Tygodnia Miast i Regionów.
Europejski Tydzień Regionów i Miast Open Days w Brukseli to impreza, podczas której europejskie miasta i regiony mogą pokazać inwestycje zrealizowane przy wsparciu Unii Europejskiej.
W 2011 roku hasłem przewodnim wydarzenia jest „Inwestowanie w przyszłość: zaangażowanie regionów w inteligentny, zrównoważony i sprzyjający włączeniu społecznemu wzrost”.
Centrum Energetyki Odnawialnej PWSZ w Sulechowie to w pełni „inteligentny” obiekt. Urządzeniami znajdującymi się w hali można sterować nawet na odległość. CEO jest wyposażone w najnowszej generacji urządzenia technologii cieplnej, jak: pompy, kolektory ciepła, piec na biomasę oraz źródła odnawialnej energii elektrycznej: generatory wiatrowe, instalacje fotowoltaiczne połączone z układami wodorowych ogniw paliwowych. Wyposażenie uzupełnia mikroturbina gazowa wytwarzająca jednocześnie energię elektryczną, ciepło i chłód. Sprzęt wykorzystywany w laboratorium pozwala na jednoczesną pracę różnych źródeł energii odnawialnej - pomp, kolektorów, wiatraków i określenie ich parametrów pracy w warunkach geograficznych i klimatycznych Lubuskiego. Dzięki tej inwestycji lubuskie firmy będą miały dostęp do najnowszych badań z zakresu odnawialnych źródeł energii, co przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu. Europejski Tydzień Regionów i Miast Open Days w Brukseli jest organizowany od 2004 roku przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej Komisji Europejskiej oraz Komitet Regionów.
więcej na stronie www >>,
data modyfikacji: 2011-08-11 dodano: 2011-08-10, przez Ewa Markowicz

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów
tel.: 0 68 352 83 03

Copyright © PWSZ w Sulechowie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
2317 odsłon projekt graficzny: © Maria Wawrzyniak
wykonanie: mgr Artur Knefel