Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
piątek, 30 lipca 2021
imieniny Julity i Ludmiły
Plan zajęć      Mapa strony      Kontakt
Strona główna AKTUALNOŚCI DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W REGIONIE LUBUSKIM
AKTUALNOŚCI
DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W ...

1.


2.


3.

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W REGIONIE LUBUSKIM
Jak powiedziała Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, konferencja otwierająca nie bez powodu odbyła się właśnie w LOIiWA, Dni Województwa będą poświęcone innowacyjności, a LOIiWA jest dobrym tego przykładem. "Będzie się dużo działo, także pamiętajmy, że laboratoria i linie technologiczne w tym ośrodku agrotechnicznym, służą naszym regionalnym produktom spożywczym, które są jedną z naszych inteligentnych specjalizacji regionu. Powinniśmy być dumni z naszego miejsca do życia, rozwijając tutaj swoje zdolności i umiejętności. Jak widać, wy to potraficie" mówiła Pani Marszałek zachęcając do odwiedzania inwestycji podczas Dni Otwartych FE.

Pani Marszałek Elżbieta Anna Polak nagrodziła również zwycięzców konkursu naukowego "Lubuski wynalazca" gratulując otwartości, odwagi i wyobraźni.

Goście konferencji mogli zobaczyć wypiek chleba na linii badawczej, na własne oczy przekonać się min. ile kalorii ma hamburger czy ile mąki jest w mące. Wszystkich gości zaproszono na poczęstunek produktów, które są efektami prób technologicznych i przedmiotem badań ośrodka LOIiWA.

Jak funkcjonuje ośrodek będzie można się przekonać osobiście podczas Dni Otwartych FE już najbliższą sobotę 9 maja od godz.11:00. „Dla wszystkich odwiedzających przygotowaliśmy szereg atrakcji, warsztaty z serowarstwa z degustacją, pokażemy również jak wygląda produkcja piwa oraz jak pięknie może wyglądać przydomowy ogród. Przygotowaliśmy również pokazy laboratoryjne, chemiczne oraz konkurs z nagrodami dla najmłodszych, będzie innowacyjnie, ekologicznie i ze smakiem” – zachęca Izabela Wojewoda Prezes Zarządu Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych (LOIiWA) PWSZ w Kalsku.
Zapraszamy serdecznie.

Agnieszka Lednik-Stachowska
Dział promocji PWSZ w Sulechowie
Tel. 530 191 603
data modyfikacji: 2015-05-12 dodano: 2015-05-11, przez Patryk Biel

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów
tel.: 0 68 352 83 03

Copyright © PWSZ w Sulechowie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
1763 odsłony projekt graficzny: © Maria Wawrzyniak
wykonanie: mgr Artur Knefel