Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
piątek, 30 lipca 2021
imieniny Julity i Ludmiły
Plan zajęć      Mapa strony      Kontakt
Strona główna AKTUALNOŚCI WSPÓLNE KORZENIE- REWIZYTA W HALLE
AKTUALNOŚCI
WSPÓLNE KORZENIE- REWIZYTA W HALLE

Imponujące kandelabry w auli


Makieta obiektów Franckesche Stiftungen w Halle


Skład polskiej delegacji- prof. W. MIczulski, prof. B. Burda, mgr E. Majcherek

Tematem spotkania z dr. Thomasem Muller – Bahlke, dyrektorem hallskiej fundacji zajmującej się edukacją i kulturą, była możliwość udziału trzech podmiotów (PWSZ Sulechów, Uniwersytet Zielonogórski i Franckesche Stiftungen) we wspólnym projekcie naukowo – badawczym. Prof. Bogumiła Burda przyjęła zaproszenie do wspólnego wyjazdu, gdyż jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki związanej ze szkolnictwem średnim na Śląsku i pograniczu polsko- niemieckim. Prof. Burda zajmuje się także nowoczesnymi koncepcjami i metodami, środkami i technikami nauczania i uczenia się historii. W kręgu jej zainteresowań są także dziedziny związane z regionalizmem w teorii i praktyce nauczania, a także z dziedzictwem kulturowym w regionie. Wśród tematyki, którą zajmuje się prof. Bogumiła Burda jest również idea pietyzmu – rozpoczęta w Halle, kontynuowana w obiektach edukacyjnych Sulechowa.
Wspólny projekt pomyślany został jako okazja do omówienia działalności obu ośrodków, a w szczególności- przeanalizowanie ich działalności wydawniczej na przestrzeni wieków.
Drugim punktem programu wizyty w Halle było dokonanie wpisu przez członków delegacji w „Księdze Dziedzictwa”, którą tworzą władze Franckesche Stiftungen w związku z ich wnioskiem o wpisanie hallskich obiektów na listę dziedzictwa światowego UNESCO.
Ewa Majcherek – dyrektor biblioteki
data modyfikacji: 2015-04-22 dodano: 2015-04-22, przez Patryk Biel

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów
tel.: 0 68 352 83 03

Copyright © PWSZ w Sulechowie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
1547 odsłon projekt graficzny: © Maria Wawrzyniak
wykonanie: mgr Artur Knefel