Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
poniedziałek, 13 lipca 2020
imieniny Ernesta i Małgorzaty
Plan zajęć      Mapa strony      Kontakt
Strona główna AKTUALNOŚCI OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ W MURACH NASZEJ UCZELNI
AKTUALNOŚCI
OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ W MURACH ...

Na rozwiązanie wszystkich zadań przeznaczono 4,5 godz.


Po Centrum Energetyki Odnawialnej oprowadzał uczestników olimpiady rektor, prof. Wiesław Miczulski


Ryszard Sąsiadek, sekretarz LKO OTW powitał uczestników olimpiady

OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ W MURACH NASZEJ UCZELNI
Olimpiada jest przedsięwzięciem mającym na celu zdopingowanie uzdolnionej technicznie młodzieży do jeszcze większego wysiłku w zgłębianiu trudnych, ale niezwykle interesujących, dziedzin z obszaru nauk ścisłych. Konkurs odbywa się corocznie w trzech etapach, angażując sporo młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. OTW zalicza się do 5 największych olimpiad pod względem liczby uczestników biorących udział w zawodach I stopnia. Oprócz wymiernych korzyści dla laureatów i finalistów w postaci zwolnienia z etapu pisemnego egzaminu zawodowego (wykaz zawodów corocznie publikuje Centralna Komisja Egzaminacyjna), udział w konkursie mobilizuje wszystkich uczestników do rozwijania i kształtowania wiedzy oraz umiejętności technicznych poza program szkolny.
Uczestnicy tegorocznej edycji olimpiady, w liczbie 40 osób, przybyli do Sulechowa z całego woj. lubuskiego. Mieli za zadanie rozwiązać 2 spośród 3 zadań tematycznych w ciągu 3 godz. oraz zadanie informatyczne lub optymalizacyjne, na które przeznaczono 1,5 godz. Podczas zawodów można było korzystać z tablic, kalkulatorów i innych źródeł tematycznych, natomiast obowiązywał zakaz korzystania z komputerów i komórek. Nad przebiegiem całości czuwała komisja złożona z przedstawicieli Lubuskiego Komitetu Okręgowego OTW i PWSZ w Sulechowie.
Atrakcją przygotowaną przez gospodarzy było zwiedzanie przez olimpijczyków Centrum Energetyki Odnawialnej. Rektor PWSZ, prof. Wiesław Miczulski, pokazał młodzieży jakim potencjałem naukowo-badawczym dysponuje sulechowska uczelnia i dlaczego warto studiować właśnie tutaj.

Bożena Sroka, Rzecznik PWSZ
data modyfikacji: 2015-01-12 dodano: 2015-01-12, przez Patryk Biel

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów
tel.: 0 68 352 83 03

Copyright © PWSZ w Sulechowie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
824 odsłony projekt graficzny: © Maria Wawrzyniak
wykonanie: mgr Artur Knefel