Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
poniedziałek, 13 lipca 2020
imieniny Ernesta i Małgorzaty
Plan zajęć      Mapa strony      Kontakt
Strona główna AKTUALNOŚCI Studenci kierunku energetyka w Elektrociepłowni „Zielona Góra” S.A.
AKTUALNOŚCI
STUDENCI KIERUNKU ENERGETYKA W ELEKTROCIEPŁOWNI „ZIELONA ...
STUDENCI KIERUNKU ENERGETYKA W ELEKTROCIEPŁOWNI „ZIELONA GÓRA” S.A.
Spotkanie rozpoczęło się od wykładów pracowników Elektrociepłowni, którzy przedstawili nam system ciepłowniczy w Zielonej Górze oraz rolę Elektrociepłowni na rynku ciepła. Ciekawy był kącik doświadczeń fizycznych, w którym można było sobie przypomnieć eksperymenty z lat szkolnych.
Następnie rozpoczęło się zwiedzanie Elektrociepłowni, po której oprowadzał nas mgr Grzegorz Kosicki, pracownik Elektrociepłowni oraz wykładowca naszej Uczelni. Nasz Przewodnik poinformował nas, że od 2004 r. po uruchomieniu bloku gazowo-parowego Elektrociepłownia z przedsiębiorstwa o profilu ciepłowniczym stała się firmą głównie produkującą energię elektryczną. Następnie do zakresu działalności dołączyła dystrybucję i dostawę ciepła dla Zielonej Góry. W ostatnich latach uruchomiła nowoczesne kotły gazowe w miejsce kotłów węglowych, dzięki czemu w 2013 r. wyłączyła trwale z użytkowania urządzenia wytwórcze bloku węglowego.
Podczas ponad dwugodzinnego zwiedzania prześledziliśmy całą historię Elektrociepłowni, poznaliśmy aktualne technologie wytwarzania ciepła i energii elektrycznej oraz zapoznaliśmy się z planami jej rozwoju.
Na zakończenie ciekawego, ale energochłonnego zwiedzania Elektrociepłowni „Zielona Góra”, mogliśmy skorzystać z bufetu, zgodnie z zasadą: najpierw coś dla ducha a na koniec coś dla ciała. Można było posilić się smaczną grochówką, zjeść skibę chleba ze smalcem, popić owocowym soczkiem i wszystko strawić podczas dyskusji przy mocnej kawce.


Sławomir Wiśniewski
Student III roku kierunku energetyka


Galeria: zobacz>>;
data modyfikacji: 2014-11-04 dodano: 2014-11-04, przez Patryk Biel

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów
tel.: 0 68 352 83 03

Copyright © PWSZ w Sulechowie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
866 odsłon projekt graficzny: © Maria Wawrzyniak
wykonanie: mgr Artur Knefel