Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
piątek, 30 lipca 2021
imieniny Julity i Ludmiły
Plan zajęć      Mapa strony      Kontakt
Strona główna AKTUALNOŚCI EKOODPOWIEDZIALNI W BIZNESIE
AKTUALNOŚCI
EKOODPOWIEDZIALNI W BIZNESIE
W tym roku Konkurs został podzielony na dwie kategorie: „Przedsiębiorstwo” oraz zupełnie nową – „Innowacje środowiskowe”. O prestiżowy tytuł mogły ubiegać się wszystkie firmy, które w swoim rozwoju uwzględniały aspekt ochrony środowiska, a także pomysłodawcy innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii środowiskowych.

Celem konkursu było wyróżnienie przedsiębiorstw, które podejmują zróżnicowane inicjatywy przyjazne środowisku, prowadzą działania inwestycyjne, edukacyjne lub informacyjne.
Do tegorocznej edycji Konkursu zaproszono podmioty z branży przemysłowej, posiadające siedzibę na terytorium Polski, prowadzące na jej terenie działalność na rzecz ochrony środowiska. Szczególnie mile widziane były firmy, w których założenia polityki CSR zajmują wyjątkowe miejsce oraz wszelkie podmioty prowadzące działalność innowacyjną w zakresie technologii środowiskowych.
IV edycja konkursu była realizowana w dwóch kategoriach:

„Przedsiębiorstwo”, w ramach której nagrodzone zostały firmy, które w 2013 r. zrealizowały proekologiczne przedsięwzięcia oraz prowadziły politykę społecznej odpowiedzialności, uwzględniając w swoich działaniach CSR.

„Innowacje środowiskowe” - w ramach tej kategorii nagrody otrzymali pomysłodawcy nowatorskich rozwiązań w zakresie ochrony środowiska, zarówno tych już zrealizowanych, jak i jeszcze niewdrożonych. Laureaci zostali uhonorowani Pucharem Innowacji Środowiskowych w dwóch podkategoriach:
- innowacyjny projekt gotowy do komercjalizacji, tj. po wstępnej fazie badań i analizie rynku, ale niezakończony wdrożeniem.

- innowacyjny projekt, zakończony wdrożeniem w przemyśle/gospodarce. Uczestnikami tej kategorii konkursowej mogą być podmioty prowadzące działalność innowacyjną w zakresie technologii środowiskowych, w tym osoby fizyczne, małe, średnie oraz duże przedsiębiorstwa, jednostki otoczenia biznesu oraz jednostki naukowe. Oceniane były działania prowadzone w okresie od 1 stycznia 2013 r. do 31 grudnia 2013 r. Pomysłodawcą tej kategorii konkursowej jest Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy w Gorzowie Wlkp.
data modyfikacji: 2014-10-13 dodano: 2014-10-13, przez Patryk Biel

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów
tel.: 0 68 352 83 03

Copyright © PWSZ w Sulechowie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
1062 odsłony projekt graficzny: © Maria Wawrzyniak
wykonanie: mgr Artur Knefel