Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
piątek, 30 lipca 2021
imieniny Julity i Ludmiły
Plan zajęć      Mapa strony      Kontakt
Strona główna AKTUALNOŚCI Sulechowska uczelnia podsumowuje rok akademicki
AKTUALNOŚCI
SULECHOWSKA UCZELNIA PODSUMOWUJE ROK AKADEMICKI
PWSZ stawia na innowacje

Sulechowska uczelnia prowadzi działalność w wielu obszarach, jednak jak podkreślała marszałek najważniejsze jest to, że stawia na rozwój innowacji. – Ten obszar działalności cieszy mnie szczególnie. Na liście projektów strategicznych Regionalnego Programu Operacyjnego mamy wpisane rozwój parków technologicznych, a także instytutów, które powstały w Sulechowie. Zainwestowaliśmy w minionej perspektywie bardzo dużo w infrastrukturę naukowo-badawczą po to, by mogła być ona wykorzystana dla potrzeb rozwojowych całego regionu. W nowej perspektywie będą dużo większe niż do tej pory środki, ale już nie na infrastrukturę, tylko na transfer wiedzy do biznesu. Macie Państwo odpowiednią bazę dydaktyczną, która odpowiada na potrzeby regionu – tłumaczyła.
Marszałek podkreślała także istotną rolę uczelni w promowaniu i rozwoju winiarstwa w regionie. Uczelnia bierze udział w powstaniu największej w Polsce winnicy w Zaborze. Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie przy wsparciu urzędu marszałkowskiego przejęła ziemię pod winnicę. Instytucja gospodaruje majątkiem wraz z lubuskimi winiarzami – oni zajmują się uprawą winorośli, a szkoła dba m. in. o infrastrukturę i zaplecze badawczo-rozwojowe (inwestycja wpisuje się w projekt Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku).

Laury dla sulechowskie uczelni

Sulechowska uczelnia jest ceniona na arenie krajowej. W roku 2012/2013 otrzymała na stałe tytuł "Uczelnia liderów". Ponadto w minionym roku po raz kolejny uczelnia poddała się dobrowolnej certyfikacji prowadzonej przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w ramach IV Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych. Sulechowska PWSZ została wyróżniona certyfikatem „Uczelnia Liderów 2014". Eksperci reprezentujący środowisko akademickie w recenzji uznali, iż "Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie należy do grona uczelni dynamicznych, innowacyjnych, profesjonalnie zarządzanych, zapewniających studentom kształcenie na najwyższym, europejskim poziomie, wedle programów dydaktycznych w pełni odpowiadających potrzebom rynku pracy”. Rok akademicki 2014/2015 w sulechowskiej uczelni rozpocznie 660 studentów.

Michał Iwanowski
data modyfikacji: 2014-09-23 dodano: 2014-09-23, przez Patryk Biel

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów
tel.: 0 68 352 83 03

Copyright © PWSZ w Sulechowie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
1091 odsłon projekt graficzny: © Maria Wawrzyniak
wykonanie: mgr Artur Knefel