Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
poniedziałek, 13 lipca 2020
imieniny Ernesta i Małgorzaty
Plan zajęć      Mapa strony      Kontakt
Strona główna AKTUALNOŚCI Zawód przyszłości w zasięgu ręki
AKTUALNOŚCI
ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI W ZASIĘGU RĘKI
Największa na świecie agencja prasowa, specjalizująca się w dostarczaniu informacji na temat rynków finansowych, Bloomberg, stworzyła listę zawodów przyszłości, które w tej chwili jeszcze nie istnieją, ale które za 10-20 lat mają się stać szczególnie potrzebne. Wśród tych zawodów jest min: specjalista ds. mikrosieci energetycznych.

Zawód ten będzie miał zastosowanie, gdy w ramach oszczędzania energii poszczególni odbiorcy prądu będą budować energooszczędne, alternatywne źródła energii na użytek własny i najbliższego otoczenia, tworząc minisieć. Czy to możliwe? Oczywiście. Dzięki spadającym kosztom inwestycji w odnawialne źródła energii coraz częściej oszczędzamy i produkujemy prąd za pomocą np. paneli fotowoltaicznych. I właśnie do zarządzania taką siecią, w której zacznie się pojawić nadprodukcja- potrzebny będzie zarządca- specjalista ds. mikrosieci energetycznych.

Droga do zdobycia tego przyszłościowego zawodu prowadzi przez kierunek energetyka na naszej Uczelni. Warto zainteresować się możliwościami, jakie daje wykształcenie energetyczne. Zapraszamy do składania aplikacji. Są jeszcze wolne miejsca na pierwszy rok!
data modyfikacji: 2014-08-20 dodano: 2014-08-20, przez Patryk Biel

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów
tel.: 0 68 352 83 03

Copyright © PWSZ w Sulechowie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
1018 odsłon projekt graficzny: © Maria Wawrzyniak
wykonanie: mgr Artur Knefel