Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
piątek, 30 lipca 2021
imieniny Julity i Ludmiły
Plan zajęć      Mapa strony      Kontakt
Strona główna AKTUALNOŚCI Kolejne porozumienie podpisane
AKTUALNOŚCI
KOLEJNE POROZUMIENIE PODPISANE
Kolejna współpraca w zakresie praktycznego kształcenia

11 lipca br. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie podpisała porozumienie o współpracy z Energetyką Cieplną Opolszczyzny SA w zakresie praktycznego kształcenia studentów na kierunku energetyka. Podpisane porozumienie otwiera preambuła o treści: „Mając na uwadze wspieranie przyszłych absolwentów i umożliwienie im rozwoju kariery zawodowej w przedsiębiorstwie branży energetycznej, Państwowa Wyższa Zawodowa w Sulechowie oraz Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA podejmują dobrowolną współpracę w zakresie propagowania kształcenia w dziedzinie energetyki”.
Porozumienie otworzyło drogę dla studentów kierunku energetyka z Sulechowskiej Uczelni do atrakcyjnych praktyk zawodowych w nowoczesnych elektrociepłowniach znajdujących się na terenie dziewięciu województw, w tym i województwa lubuskiego, a także realizację indywidualnych projektów oraz prac dyplomowych związanych z zakresem działalności Grupy ECO SA i organizację konkursów na najlepsze prace inżynierskie w tej tematyce. Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA zobowiązała się także do przyznania stypendium naukowego dla 2 najlepszych studentów Sulechowskiej PWSZ ostatniego roku studiów inżynierskich specjalności: Energetyka odnawialna lub Wytwarzanie i dystrybucja energii, co z pewnością uatrakcyjni ofertę kształcenia praktycznego Uczelni.
Porozumienie ze strony PWSZ w Sulechowie podpisali Rektor prof. Wiesław Miczulski oraz Dyrektor Instytutu Politechnicznego prof. Marian Miłek, a ze strony Energetyki Cieplnej Opolszczyzny SA Prezes Wiesław Chmielowicz i Członek Zarządu Andrzej Goździkowski.
W trakcie dyskusji obie strony zgodnie wskazywały na potrzebę dobrego praktycznego przygotowania absolwentów PWSZ w Sulechowie do pracy w przedsiębiorstwach branży energetycznej.


Jest to już kolejne porozumienie o współpracy w zakresie kształcenia praktycznego Sulechowskiej Uczelni. Obok opolskich partnerów opiekę merytoryczną nad przebiegiem kształcenia praktycznego i praktykami zawodowym studentów z kierunku energetyka pełnią m.in.: Mazel M.H. Mazurkiewicz Zielona Góra, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. oddział w Zielonej Górze, Przedsiębiorstwo Poszukiwania Naftowe Diament Sp. z o.o. w Zielonej Górze, Elektrociepłownia Zielona Góra S.A, Uesa Polska Sp. z o.o. w Lubsku, Euronom Sp. z o.o. Sp. k., Hanplast Sp. z o.o. w Bydgoszczy.
data modyfikacji: 2013-07-18 dodano: 2013-07-18, przez Malgorzata Panyło

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów
tel.: 0 68 352 83 03

Copyright © PWSZ w Sulechowie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
1781 odsłon projekt graficzny: © Maria Wawrzyniak
wykonanie: mgr Artur Knefel