Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
piątek, 30 lipca 2021
imieniny Julity i Ludmiły
Plan zajęć      Mapa strony      Kontakt
Strona główna AKTUALNOŚCI 15-lat PWSZ w Sulechowie
AKTUALNOŚCI
15-LAT PWSZ W SULECHOWIE

Uroczyste posiedzenie Senatu i Konwentu PWSZ w Sulechowie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia swojego istnienia. 24 stycznia tego roku odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu i Konwentu PWSZ w Sulechowie, które było okazją do podsumowania minionych lat i przedstawienia planów na przyszłość Sulechowskiej Uczelni. Uroczystość uświetniła obecność rektorów wszystkich Państwowych Szkół Zawodowych w Polsce, ponieważ nasza Uczelnia była w tym roku gospodarzem XIX Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych w Polsce. Rektor PWSZ w Sulechowie prof. dr hab. inż. Wiesław Miczulski podczas uroczystości jubileuszowych mówił o rozwoju i osiągnięciach Uczelni oraz o nieustannym procesie dostosowywania oferty kształcenia do potrzeb regionalnego rynku pracy. 15 lat temu kształciliśmy kadry dla administracji, a dziś, obok administracji, PWSZ w Sulechowie kształci na kierunkach: energetyka, turystyka i rekreacja, technologia żywności i żywienie człowieka oraz ogrodnictwo. Przez te lata Uczelnia na trwałe wpisała się w życie lokalnej społeczności oraz w funkcjonowanie gospodarki regionu lubuskiego. To nie tylko kuźnia wiedzy, ale także znaczący pracodawca.
Przez 15 lat istnienia Uczelni mury PWSZ w Sulechowie opuściło ponad 7300 absolwentów. Obecnie na Sulechowskiej Uczelni studiuje blisko 1000 studentów.
PWSZ w Sulechowie w pierwszej kolejności zapewnia studentom wysoki poziom dydaktyczny, a także właściwe zaplecze naukowe i socjalne. Duży nacisk Uczelnia kładzie na innowacje i rozwój infrastruktury naukowo - badawczej. W ostatnich latach powstało Centrum Energetyki Odnawialnej i Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku. Oba projekty to kilkunastomilionowe inwestycje współfinansowane ze środków unijnych. Zarówno CEO, jak i LOIiWA to ośrodki badawcze wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę naukową i sprzęt laboratoryjny. Centrum Energetyki Odnawialnej to jedyny w województwie lubuskim ośrodek skupiający w jednym miejscu najnowsze rozwiązania dla odnawialnych źródeł energii, natomiast Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych to innowacyjny projekt, gdzie będą prowadzone badania z zakresu przetwórstwa spożywczego, winiarstwa, ogrodnictwa i szkółkarstwa.
Podsumowując 15 lat istnienia Sulechowskiej PWSZ nie można zapomnieć o roli, jaką Uczelnia pełni w regionie. To nie tylko kształcenie na potrzeby rynku pracy i dostarczanie wykwalifikowanej, przygotowanej praktycznie do zawodu młodzieży, ale także współpraca z gospodarką, lokalnymi przedsiębiorcami, instytucjami. To działalność naukowa, jak: konferencje, sympozja; kulturalna, jak: wystawy, spotkania autorskie, koncerty noworoczne, czy popularyzatorska: warsztaty, sesje popularno - naukowe na rzecz lokalnej społeczności. Sulechowska PWSZ stała się miejscem wielu spotkań różnego charakteru, poczynając od zabaw mikołajkowych dla przedszkolaków, warsztaty dla dzieci z UNIKIDS, poprzez naukowe i kulturalne spotkania młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich, konferencje, kursy, szkolenia dla biznesu i przemysłu, aż po sesje popularno-naukowe i warsztaty dla słuchaczy lubuskich uniwersytetów trzeciego wieku.
data modyfikacji: 2013-01-29 dodano: 2013-01-29, przez Monika Suder

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów
tel.: 0 68 352 83 03

Copyright © PWSZ w Sulechowie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
1956 odsłon projekt graficzny: © Maria Wawrzyniak
wykonanie: mgr Artur Knefel