Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
środa, 28 października 2020
imieniny Szymona i Tadeusza
Plan zajęć      Mapa strony      Kontakt
Strona główna AKTUALNOŚCI studenci PWSZ w Sulechowie zadowoleni z praktyk
AKTUALNOŚCI
STUDENCI PWSZ W SULECHOWIE ZADOWOLENI Z PRAKTYK
Relacja studentów z pobytu na praktykach:

- Znajdujemy się w Okanagan Valley, krainie obfitującej w winnice. Kraina jest stosunkowo młoda, stan winiarski ma kilkanaście lat a uprawa rozpoczęła się około 18 lat temu od kilku niewielkich winnic. Do dziś winnice nie zajmują dużego obszaru i są w rękach prywatnych. Ich charakter jest komercyjny a większość z nich jest owocem pasji ich właścicieli, którzy zazwyczaj nie mają wykształcenia kierunkowego i zajmują różne zawodowe stanowiska.
Rozpoczęcie praktyk nie było szczęśliwe ze względu na niesprzyjającą aurę- przez kilka dni padało. Mieliśmy ograniczony czas pracy i dużo wolnego czasu na zwiedzanie uroczej okolicy. Miasto Penticton, w którym mieszkamy, znajduje się pomiędzy dwoma jeziorami i jest otoczone górami. Na zboczach gór dominują winnice i sady owocowe,
Warunki bytowe mamy pierwszorzędne. Kanadyjczycy są bardzo mili i niezwykle otwarci, co jest dla nas okazją do nawiązywania nowych znajomości i szkolenia języka. Dzis pierwszy raz dopisała pogoda i mogliśmy solidnie popracować. Zajmujemy się głównie podwiązywaniem i prześwietlaniem pędów winorośli ale możemy jednocześnie poszerzać swoją wiedzę zadając pytania dotyczące uprawy naszej świetnie przygotowanej kadrze prowadzącej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowego przebiegu praktyki i mamy nadzieję, że pogoda się utrzyma.

Z pozdrowieniami

Sudenci IZiR w Kalsku

data modyfikacji: 2012-06-15 dodano: 2012-06-13, przez Ewa Markowicz

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów
tel.: 0 68 352 83 03

Copyright © PWSZ w Sulechowie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
1461 odsłon projekt graficzny: © Maria Wawrzyniak
wykonanie: mgr Artur Knefel