Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
środa, 28 października 2020
imieniny Szymona i Tadeusza
Plan zajęć      Mapa strony      Kontakt
Strona główna AKTUALNOŚCI Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji „Uczelnia Liderów”!
AKTUALNOŚCI
PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W SULECHOWIE W GRONIE ...
PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W SULECHOWIE W GRONIE LAUREATÓW OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU I PROGRAMU CERTYFIKACJI „UCZELNIA LIDERÓW”!
W programie certyfikacji "Uczelnia Liderów" Fundacja nagradza szkoły wyższe, które starają się kształcić absolwentów atrakcyjnych dla rynku pracy, twórczych, kreatywnych, wyposażonych w szeroką wiedzę i umiejętności praktyczne.
- Certyfikaty „Uczelnia Liderów” otrzymają szkoły wyższe, zarówno publiczne, jak i niepubliczne, których absolwenci są dobrze przygotowani do pełnienia ról zawodowych zgodnych z profilem wykształcenia – wyjaśnia Grażyna Kaczmarczyk, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
W tym roku certyfikaty otrzymało 48 uczelni z całej Polski, w tym publiczne uczelnie akademickie (7 uczelni), państwowe wyższe szkoły zawodowe (10 uczelni) oraz uczelnie niepubliczne (31 uczelni). Najlepszy wynik uzyskały: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Collegium Civitas w Warszawie, Uczelnia Vistula w Warszawie, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie i Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. S. Staszica w Białymstoku.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie już po raz drugi otrzymała tytuł „Uczelnia Liderów” w II Ogólnopolskim Konkursie i Programie Certyfikacji Szkół Wyższych. Sulechowską uczelnię na uroczystej Gali finałowej reprezentowali: dr hab. inż. Wiesław Miczulski- rektor PWSZ w Sulechowie oraz doc. dr inż. Izabela Wojewoda - prorektor ds. rozwoju PWSZ w Sulechowie. Jego Magnificencja Rektor Wiesław Miczulski odebrał dodatkową nagrodę „Primus” dla uczelni, które w procedurze konkursowej uzyskały maksymalną liczbę punktów rankingowych (90). Wyróżnienie „PRIMUS” otrzymało jedynie 11 uczelni, które wzięły udział w konkursie.

O przyznaniu certyfikatu „Uczelnia Liderów” decyduje komisja konkursowa złożona z wybitnych przedstawicieli świata polskiej nauki, którzy specjalizują się w problematyce szkolnictwa wyższego, systemu edukacji i rynku pracy. Komisji przewodniczy prof. zw. dr hab. Dariusz Rott – członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej. Komisja ocenia uczelnie na podstawie wielu kryteriów, takich jak potencjał naukowo-dydaktyczny uczelni i jej pozycja na rynku edukacyjnym, umiędzynarodowienie działalności uczelni, działalność biura karier i akademickiego inkubatora przedsiębiorczości, wsparcie na rzecz rynku pracy, edukacja praktyczna studentów i współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
- Ocena uczelni ma charakter jakościowy, a nie ilościowy, co odróżnia projekt „Uczelnia Liderów” od innych podobnych konkursów, w których zazwyczaj bierze się pod uwagę wskaźniki liczbowe – mówi Halina Przeniosło z zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
data modyfikacji: 2012-06-13 dodano: 2012-06-13, przez Ewa Markowicz

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów
tel.: 0 68 352 83 03

Copyright © PWSZ w Sulechowie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
2193 odsłony projekt graficzny: © Maria Wawrzyniak
wykonanie: mgr Artur Knefel