Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
środa, 28 października 2020
imieniny Szymona i Tadeusza
Plan zajęć      Mapa strony      Kontakt
Strona główna AKTUALNOŚCI Najlepsza uczelnia zawodowa w lubuskiem- PWSZ w Sulechowie
AKTUALNOŚCI
NAJLEPSZA UCZELNIA ZAWODOWA W LUBUSKIEM- PWSZ W SULECHOWIE
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie oferuje studentom kształcącym się na kierunku turystyka i rekreacja wiele możliwości zdobycia wiedzy i rozwijania swoich zainteresowań. Kadra naukowa składa się z wybitnych profesorów i doktorów, którzy mają nie tylko dużą wiedzę teoretyczna z zakresu turystyki i rekreacji, ale są pasjonatami w swojej dziedzinie. Studenci w ramach zajęć wyjeżdżają na wycieczki krajowe i zagraniczne, a także na najważniejsze spotkania branżowe. Swoje kwalifikacje podnoszą również poprzez wiele kursów, które mogą zrobić w trakcie odbywania studiów. Są to kursy: pilota wycieczek lub wychowawców placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Rozwijaniu swoich umiejętności podczas studiów służy również doskonała baza dydaktyczna: korty tenisowe, siłownie i sale fitness w Domu Studenta oraz Ośrodek Jeździecki w Kalsku. Na kierunku turystyka i rekreacja oferowane są atrakcyjne specjalności: gospodarka turystyczna, hotelarstwo, turystyka i organizacja wypoczynku.
- Ranking niepublicznych i publicznych uczelni zawodowych i PWSZ 2012 ogłosiły Perspektywy i Rzeczpospolita. Również w tym konkursie sulechowska Uczelnia ma się czym pochwalić. Na siedemdziesiąt pięć ocenianych uczelni niepublicznych i publicznych w całej Polsce, PWSZ w Sulechowie znalazła się na 21 miejscu. W rankingu oceniano bardzo pozytywnie Sulechowską PWSZtkę m.in. za innowacyjność uczelni (pozyskanie środków z UE 67,41 pkt. ), własną bazę dydaktyczną ( najwyższa ilość punktów, bo, aż 100), możliwości rozwijania zainteresowań naukowych studentów - 82,09 pkt. oraz nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach 60,78 pkt.
W tej grupie rankingowej Sulechowska PWSZ wypadła najlepiej z uczelni publicznych i niepublicznych w województwie lubuskim.
data modyfikacji: 2012-05-16 dodano: 2012-05-16, przez Ewa Markowicz

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów
tel.: 0 68 352 83 03

Copyright © PWSZ w Sulechowie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
1563 odsłony projekt graficzny: © Maria Wawrzyniak
wykonanie: mgr Artur Knefel